Firma Crocus - 43-400 Cieszyn Boguszowice,
ul. Frysztacka, tel. 668 429 713 , 662 076 382

Ogrody
Crocus - Cieszyn - zakładanie i pielęgnacja ogrodów

Zakładanie ogrodów to pasja. Wyczucie estetyki i wysublimowany gust dobierania odpowiednich połączeń kompozycji roślin to cechy, które pozwalają traktować każdy ogród indywidualnie i z fachowym podejściem. Ale na samym projekcie nie można zakończyć. Każdy, nawet najpiękniejszy ogród wymaga troski i nakłada na właściciela obowiązki. Szczególnie w okresach, w których rośliny narażone są na działania nieprzychylnych warunków atmosferycznych i czynników zewnętrznych.

Nasza firma Crocus z siedzibą w Cieszynie zajmuje się profesjonalnym projektowaniem ogrodów i aranżacją terenów zielonych. Mając na uwadze specyfikę i odmienny charakter klientów, staramy się przede wszystkim poznać i zadowolić wszystkie potrzeby związane z zagospodarowaniem zieleni. Dokładamy wszelkich starań, aby zaspokoić Państwa wymagania. Nasza firma stara się dobierać krzewy ozdobne do wyobrażeń ogrodu w taki sposób, aby efekt końcowy był jak najbardziej zbliżony do Państwa pomysłu. Nie zapominamy także o trawnikach – bo te stanowią tło i podłoże do realizacji dalszych koncepcji i kolejnych aranżacji.

Polecamy równiez nasze centrum ogrodnicze gdzie moga Państwo dobrać rośliny do swojego ogrodu.

Projektując ogrody, nie ograniczamy się tylko do drzew i krzewów ozdobnych. Używamy także wielu elementów małej architektury. Chcąc dodać ogrodowi uroku, używamy wody jako jednego z elementów dekoracyjnych. Wszystko odbywa się po konsultacjach z klientem.

Oczka wodne urozmaicają otoczenie a szumiąca w zacisznych zieleniach ogrodu woda dodaje tajemniczości panującemu nastrojowi. Oczka wodne to nie jedyne rozwiązanie z użyciem wody, jakie stosujemy przy projektowaniu ogrodów. Szerokim powodzeniem i popularnością cieszą się kaskady wodne i fontanny, które wkomponowane w zielone krajobrazy są nieraz jedną z najbardziej przyciągających wzrok części ogrodu.

Czym byłby pięknie zaprojektowany ogród, jeśli nie można by się było po nim przechadzać?

Nasza firma zaprojektuje w Państwa ogrodzie również ścieżki i chodniki, zajmie się brukarstwem, które umożliwią wieczorne spacery i przechadzanie się wśród zieleni krzewów i drzew.

Zdajemy sobie sprawę, że nic nie trwa wiecznie. Również piękno ogrodu – zaprojektowany raz, wymaga stałej troski i opieki, która pomaga zachować jego wyjątkowy charakter. Asortyment świadczonych przez nas usług nie kończy się na aranżacji idealnego ogrodu. Świadczymy także kompleksowe usługi ogrodnicze, pielęgnacyjne, wycinki drzew i prace w zakresie dbania o trawniki i przygotowywania ogrodów do zimy, a także do sezonu, oraz dbania o ogród w trakcie jego trwania.

Dbanie o drzewa i krzewy ozdobne, iglaki, szczególnie w okresie zimowo wiosennym oraz jesienno-zimowym jest połączone z pracami porządkowymi na terenie całego ogrodu, takimi jak koszenie trawy . Kosimy przez cały okres wegetacji, na wiosnę proponujemy przede wszystkim usunięcie szkód po zimie i nawozy dla całego ogrodu, wertykulację trawnika oraz wymianę uszkodzonych roślin. Latem proponujemy nawozy na wyzielenienie roślin i wzmocnienie trawnika, ponowną wertykulację oraz cięcia bieżące. Jesienią oferujemy przygotowanie roślin do zimy oraz zastosowanie jesiennych nawozów wzmacniających. Nasza firma ogrodnicza zajmuje się wszystkimi roślinami znajdującymi się w ogrodzie, których niezabezpieczenie przed zimą może doprowadzić do ich uszkodzenia.

Projektowane przez nas ogrody, oparte na pomysłach własnych klienta oraz naszych propozycjach, są efektem odpowiedniego skomponowania czterech żywiołów i wkładu naszej pracy. Zmieniające się trendy i aranżacje ogrodów wykonywane przez lata pomogły nam w analizowaniu różnorodnych potrzeb klienta i tworzeniu ogrodów, które cieszą się uznaniem i zadowoleniem.